Tak co, stále to zkoušíte? Nu, když si nemůžete vzpomenou třeba na jeho jméno, tak mu zavolejte. Chá, chá. Hloupý vtip. Ale skutečně je někdo ve vašem okolí, kdo mobil nemá? Ono totiž bez něj se asi už nikdo neobejde. Firmy i prodejci se nás snaží dostat do ještě větší závislosti na nich. Jen já musel ukončit pár činností přes PC, protože někteří mudrlanti to vymysleli tak, že se vše dělá přes mobilní aplikaci. Čert, aby si je za to vzal do pekla a tam je proháněl po polích a pouštích. Jsou totiž lidé, a mezi ně jsem se počítal i já, kteří měli mobil jen pro telefonování. Popřípadě ještě k upomínání.

starší typ mobilu

To bylo vše, co jsem od mobilu požadoval. Jenže jde čas a už jsem musel jít v mobilu o level výše, abych mohl užívat jakýchsi aplikací, o které moc nestojím, ale u kterých musím připustit, že mi hodně věcí usnadní. Například jistý obchod to má zařízeno tak, že si mobilem načtu u pokladny nákup a mám to v něm uloženo včetně účtu. Takže se mohu zpětně dívat, co jsem zase koupil zbytečně a neválejí se mi všude po celém bytě účtenky. Budiž. K této aplikaci mne nikdo nenutil. Ovšem mluvil jsem se sousedkou a ta mi jmenovala jistou banku, která vám již nezařídí konto bez toho, abyste měli jejich aplikaci. Respektive konto tam mít můžete, ale bez „apky“ jej nikterak neobsloužíte. Takže si holt musíte k tomu kontu koupit i drahý chytrý mobil. 

mobil

Domnívám se, že člověk bez mobilu je v současném světě naprosto mimo. Pouze bezdomovci se bez něj obejdou, ale u těch se to bere trochu jinak. Ti asi nepotřebují obsluhovat bankovní účty a mít ráno na ploše zobrazení toho, co se má v ten či onen den udělat, nebo to, co se popřípadě už udělat mělo. Spousta lidí užívá mobilu ke spoustě dalších činností. Především ke hraní her. V tomto oboru nemohu posloužit nějakými zasvěcenými informacemi, neb se hraní nemám čas věnovat. Ale abyste si nemysleli, že mi mobil neslouží také k zábavě. Slouží, mám v něm celou knihovnu.