Před samotným výběrem, je dobré si položit a zodpovědět následující otázky. Především k jakému účelu bude solární sprcha sloužit. Jestliže se bude jednat o doplněk k bazénu či jako náhrada osvěžení. Dále jak často a kolik osob bude sprchu používat. Důležitým parametrem při výběru je zásobník, zda bude dostačující. Jestli by měl mít výrobek i výpustný ventil pro opláchnutí nohou. A podstatným kritériem rovněž je, zda chcete sprchu přenosnou či připevněnou k zemi.

sprcha
 
Jaké jsou výhody?
 
Jedná se o maximálně ekologický a bezplatný ohřev vody, a to až s možností na šedesát stupňů Celsia. Rychlé a snadné osvěžení na zahradě. Možná regulace teploty vody. Předností je velmi snadná instalace, kdy tak se jedná jen o připojení na vodovodní kohoutek.
 
Adekvátní využití
 
Velmi efektivní je použití sprchy před každým vstupem do bazénu. Jedná se o velmi praktickou a účinnou záležitost, kdy tak zamezíte rychlému znečištění vody. Nejedná se jen o možné nánosy nečistot z nohou, ale zejména taktéž kosmetiky, jako jsou opalovací či tělové krémy apod. Tímto lze ekologicky zabezpečit hygienu všech koupajících osob. Výsledkem je eliminace použití bazénové chemie.
 
Další varianta se nabízí v rámci využití sprchy tam, kde zkrátka není prostor pro pořízení vlastního bazénu. Stejně tak lze využít, když potřebujete rychlé osvěžení po práci, sportu. Ideální pořízení na chalupu apod. Uplatnění nachází u rekreačních objektů i v užitkových zahradách.

vodní sprcha
 
Dva základní druhy
 
Na trhu jsou k dispozici základní dva druhy. Vy si tak při výběru můžete vybrat na základě své představy a požadavku. Můžete tak volit, jestli solární sprcha bude přenosná či napevno instalovaná. Obě varianty mají zásobník vody, v němž dochází k solárnímu ohřevu. Přenosná varianta disponuje lehčí konstrukcí a velmi snadnou instalací. Předností je, že lze libovolně přemístit.
 
Sprchy s pevnou instalací vyžadují trvalé připevnění k pevnému povrchu. Předností je objemnější zásobník vody a propracovanější konstrukce.