Je naprosto normální, že občas se ráno probudíte se špatnou náladou a následně se celý den cítíte takzvaně “pod psa”. Tyto dny zažil jistě každý z nás. Pokud se však takto cítíte dlouhodobě, pak něco není v pořádku a vaši situaci je zapotřebí začít řešit. Jestliže se těmto těmto stavům nepostavíte čelem, pak se budou postupně jen zhoršovat a vy se budete cítit stále hůř. Naučte se tedy tyto situace efektivně zvládat.

dívka při pláči

S čím se v životě potýkáte?

Mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak mohou být některé životní situace náročné a kolik stresu mohou způsobit. Důležité je si uvědomit, kdy se tyto pocity začali objevovat a snažit se přijít na možné příčiny, které špatnou náladu nebo popřípadě úzkostné stavy způsobují.

 

Přijít na tyto věci sám může být někdy velice náročné. Z tohoto důvodu je vhodné obrátit se na zkušeného terapeuta, jež vám pomůže celkovou situaci účinně zvládnout a rovněž těmto stavům předcházet. Psychoterapie praha nabízí individuální přístup ke každému klientovi a v rámci jednotlivých sezení jistě naleznete řešení vašeho problému. Vy tak budete moci konečně opět žít spokojený, šťastný a plnohodnotný život.

 

osoba při západu slunce

Pravidelná sportovní aktivita

Kromě komunikace s odborníkem, je pravidelný pohyb rovněž skvělým pomocníkem v boji se špatnou náladou. Vyberte si takový sport, který vás baví a naplňuje. Pro někoho to může být například vysokohorská turistika, při které si perfektně vyčistíte hlavu. Jinému člověku bude vyhovovat například jóga, která představuje skvělou relaxaci a rovněž při ní posílíte celé tělo. Ať už si vyberete jakoukoli aktivitu, věřte že po jejím ukončení se budete cítit mnohem lépe, jelikož vaše tělo bude zalité endorfiny. Pokud se tedy ráno probudíte se špatnou náladou, neváhejte, popadněte tenisky a běžte si na pár minut zaběhat nebo se jen projít. Uvidíte, že se následně budete cítit mnohem energičtěji a šťastněji.

5/5 - (2 votes)