Vůbec nezáleží, zda patříte mezi nadšence do motorového průmyslu a na svém dvoustopém miláčkovi neustále něco opravujete a vylepšujete anebo patříte mezi zkušené profesionály, kteří se servisu automobilů věnují již řadu let. Obě dvě tyto skupiny propojuje myšlenka o vlastním autoservisu, kde by se mohli tomuto koníčku, potažmo práci naplno věnovat. Autoservis je však živnost jako každá jiná, je proto zapotřebí splnit několik zákonných podmínek, bez kterých to nepůjde. Co tedy o takové autodílně říká zákon a jak by její interiér měl vypadat, aby vás práce bavila a naplňovala?

oprava auta

Pokud se chcete opravou automobilů naplno zabývat nebo si jen čas od času jejich servisem něco přivydělat, je zapotřebí splnit zákonné podmínky. Není jich sice mnoho, o to je jejich splnění složitější. V první řadě je zapotřebí najít adekvátní prostory, které byly již v minulosti za podobným účelem schváleny dle platného stavebního zákona. Prostory tak musí splňovat předepsané hygienické, technické a bezpečnostní normy stanovené zákonem.

 

Zároveň musí být stanovena odpovědná osoba, která bude dohlížet na bezproblémový chod celého provozu. A v neposlední řadě musí být provozovna vhodně označena. Vybavení už zákon nijak blíže nespecifikuje, je tedy na uvážení a finančních možnostech vlastníka autodílny. Stále více se v posledních letech skloňuje slovo ekologie a jinak tomu není ani v případě automobilového průmyslu. Mějte tuto skutečnost na paměti a snažte se nové prostory zařídit s ohledem na životní prostředí.

ruční nářadí

Základní vybavení asi není zapotřebí nijak dlouze představovat. Každý, kdo se opravě automobilů věnuje, ví, jaké nářadí k tomu potřebuje. Znáte však tryskací kabiny, olejové hospodářství nebo plničku kapalin? Málokterý autoservis se těmito vymoženostmi může pyšnit a přitom do značné míry dokáží usnadnit namáhavou práci.