Vychlazené pivo si všichni ráda dopřejeme, mnohem lepší je, když je pivo čepované, než to lahvové nebo z plechovky. Čepované pivo můžete mít i doma.

Čepované pivo můžete mít i doma – Jak ale správně vybrat výčepní zařízení? Na co se zaměřit?

Čepované pivo se tomu lahvovému nikdy nevyrovná, na čepované pivo ale nemusíte chodit jen do restauračního zařízení. Pokud si rádi užijete rodinou oslavu, sešlost s přáteli a k tomu chcete mít i dokonalé a vychlazené pivo, určitě popřemýšlejte o pořízení domácího výčepního zařízení. Díky tomu můžete mít čepované pivo skutečně kdykoliv si vzpomenete. Na jednorázové akce se dá výčepní zařízení klidně vypůjčit, ale pokud víte, že obdobné sešlosti budete pořádat pravidelně, vyplatí se vám zainvestovat do zařízení vlastního. Podle čeho jej vybírat?

pexels-photo-3851358

Kolik vás bude?

U výčepního zařízení je nejdůležitější chlazení. Kontaktní chlazení je určené pro větší akce a využívají jej také restaurační zařízení. Pokud ale plánujete mít jen menší rodinné akce nebo posezení s přáteli, asi vám postačí výčepní zařízení s chlazením méně výkonným. To pak úplně v klidu zvládne vychladit asi patnáct litrů piva za hodinu, což je pro domácí použití obvykle dostačující. U kontaktního chlazení je to pro srovnání asi padesát litrů vychlazeného piva za hodinu. Po něm už přichází v úvahu jen vodní chlazení, ale to je nejvýkonnější a zvládne vychladit sto a více litrů piva za hodinu, což je v domácích podmínkách už asi úplně zbytečné.

Potřeba je také popřemýšlet nad kompresorem. Nejlepší je mít výčepní zařízení s integrovaným kompresorem, protože pak už se nemusíte o nic dalšího starat a všechno tak budete mít v jednom. Nemusíte přemýšlet nad tím, jakým způsobem bude tlakovat, a už si můžete jen vychutnávat čepované pivo, jak jej máte rádi.

pexels-photo-6126926

Investice, která se vyplatí

I když je jasné, že do dobrého domácího výčepního zařízení bude potřeba investovat, určitě se vám to vyplatí. Pokud byste si měli totiž zařízení pořád jen půjčovat, hodně by se vám to prodražilo. Za vypůjčení se také platí a počítat vždy musíte i s nemalou vratnou zálohou, která se vždy za vypůjčení musí skládat.

S vlastním výčepním zařízením si budete moci vychutnat čepované pivo kdykoliv na něj dostanete chuť.