Smyslem a posláním jé účinná léčba, která je nejen šetrná, ale především je bez vedlejších účinků. Jak  už vyplývá ze slov samotného zakladatele homeopatie – lékaře Samuela Hahnemanna, neboť jehož zásada zní, že jestliže je nějaká látka, která má tu sílu a moc vyvolat špatnost, tj. nemoc, pak musí disponovat rovněž léčivým účinkem. Laicky řečeno, v homeopatické léčbě lze prohlásit, že podobné se léčí podobným, na stejné bázi funguje i očkování.
 tablety homeopatie
Pro výrobu homeopatik je zapotřebí použití nejen rostlin, které jsou známy pro své blahodárné a léčivé účinky, jako například heřmánek či šalvěj, ale rovněž jiné složky – kdoule, sépie, špenát apod. Vše je samozřejmě přísně střeženo pod náležitým odborným dozorem, stejně tak dodržení příslušných norem. Kontroly jsou velmi přísné. Však se jedná o výrobu léků, tudíž sterilní prostředí je samozřejmostí. Konečným výsledkem jsou homeopatika v podobě tablet, kapslí, kapek, sirupu apod.
 
Podstatné výhody homeopatických léčiv
 
·         homeopatika jsou velmi šetrná k lidskému tělu,
·         nemají sklon k zatěžování organismu,
·         užívání je bez jakéhokoli vedlejšího účinku,
·         jsou adekvátní pro všechny věkové kategorie, včetně kojenců, seniorů i gravidních žen,
·         nemají negativní vliv na koncentraci jedince,
·         jsou účinné v rámci jakéhokoliv problému i v případě vážnějšího onemocnění,
·         pozitivem je rovněž přijatelná cena,
·         lze je kombinovat s běžnými léky, nijak nesnižují účinnost jiných léků,
·         nelze se jimi předávkovat.
léky homeopatie
 
Homeopatika a užívání
 
Při výběru homeopatického léku je kladen důraz nejen na daný problém, se kterým se organismus potýká, ale rovněž na psychický stav – individuální pocity pacienta. Tyto faktory jsou pro výběr adekvátních homeopatik důležité. Čím specifičtější volba homeopatik na základě sdělení vašeho fyzického i psychického stavu, tím samozřejmě bude léčba efektivnější. Pozitivem je, že homeopatické léky lze rozpustit ve vodě. Někomu zkrátka polykání prášků činí problémy. Zde je reálný tento postup, jenž nemá vliv na účinnost léku. Některá homeopatika se užívají i podáním pod jazyk, ponechání se samovolnému rozpuštění v ústech. Zkrátka i užívání je snažší. Ale nezapomínejte, že jsou to stále léčiva. I když zde není potenciálnost předávkování, vždy je třeba se držet pokynů stanovených odborníkem, lékařem, magistrou v lékárně apod.