Saské Švýcarsko má nepochybně také mnoho přírodních krás, stejně jako České Švýcarsko. K nejkrásnějším místům v Českém Švýcarsku rozhodně patří:
Ø  Pravčická brána
Ø  skalní hrad Šaunštejn, nebo také Loupežnický hrádek
Ø  soutěsky na řece Kamenici
Ø  Dolský mlýn
pohled na bastei do labe
Zrovna tak i Saské Švýcarsko se může pochlubit mnoha krásnými místy. Jsou to kupříkladu:
Ø  Pevnost Königstein
Ø  kamenný most Bastei
Ø  lázeňské městečko Kurort Rathen
Ø  skalní město Schrammsteine neboli Šrámové kameny
Ø  hrad Stolpen

Pevnost Königstein

Tato pamětihodnost se tyčí nad stejnojmenným městečkem, které se rozkládá na břehu Labe. Jedná se o obdivuhodný pevnostní komplex, který obsahuje více než 50 budov. Historie pevnosti Königstein započíná již ve dvanáctém století. Postupem času se však funkce pevnostního komplexu měnila.
Ø  Nejprve sloužila jako strážní a kontrolní stanoviště nad jejím okolím.
Ø  Své vojenské sídlo zde měli kurfiřti a vévodové.
Ø  Stejně tak svého času pevnost sloužila i jako vězení.
Ø  Nacházel se zde lazaret.
Ø  V pozdějších letech zde bylo středisko pro převýchovu mládeže.

Kamenný most Bastei

Velice populárním a zajímavým místem v Saském Švýcarsku je most Bastei. Tento monumentální most je vysoký tři sta pět metrů nad mořem a spojuje několik skalních útvarů. Tento most je sedmdesát šest metrů dlouhý a překonává takzvanou Kuní jámu.
saské švýcarsko

Lázeňské městečko Kurort Rathen

Jedná se o nejznámější lázeňské městečko v oblasti Saského Švýcarska a Labských pískovců. Kromě zdejšího malebného náměstí s několika hospůdkami zde stojí za vidění skalní divadlo Felsenbühne. Toto divadlo pojme až dva tisíce diváků, a pravidelně se v něm od května do října hraje.

Skalní město Schrammsteine

Skalní město Schrammsteine, kterému se také někdy říká Šrámové kameny, jsou nejoblíbenější místo v oblasti Saského Švýcarska. Tento pískovcový masiv vznikl zvětráváním a členěním skalisek. Po zdejších cestičkách se můžete procházet podle libosti.