S dřevostavbami se dnes u nás roztrhl pytel. Lidé totiž přišli na to, že dřevo není stavební materiál, který se musí nutně v přírodě rozložit za pár měsíců, a tím pádem vám doslova může spadnout na hlavu. Ze dřeva se běžně staví domy v zahraničí již mnoho desítek let, vzpomeňme kupříkladu Lotyšsko, Finsko nebo Kanadu, kde takové stavby převažují, a lidé je obývají i po dobu života několika generací. Velmi záleží na tom, jakým způsobem dřevo opracujete a naimpregnujete, jak vytvoříte systém odvětrávání, zateplení a ochrany vůči povětrnostním vlivům. Máte-li zájem, je možné navíc nějaký z mobilních dřevěných domů top-mobilnidomy.cz osobně navštívit a pokládat dotazy samotnému výrobci.

okno v domě

Technická stránka věci nebývá tak obtížně zjistitelná, tím pádem se pak můžete snadno rozhodnout, čemu dáte přednost. Do rozhodovacích faktorů, zda bydlet v mobilní dřevostavbě nebo ne, ovšem vstupují i jiná hlediska, především velmi nízké náklady na bydlení, vlastní střecha nad hlavou, kde odpadá drahé nájemné a neustálá nejistota, zda budu schopen pravidelně platit.

květiny na zahradě

Dalším podstatným důvodem bývá změna prostředí. Začíná se totiž pomalu, ale jistě ukazovat, že imunitní systém lidstva je na tom velmi špatně, a týká se to hlavně obyvatel měst. Ačkoli je tam vše, jak se říká, při ruce, je zde cítit všudypřítomný chronický stres – automobilový provoz, vysoká prašnost, smog, vyšší míra hluku, v létě větší vedra nežli v přírodě vlivem akumulace tepla ve stavbách a na silnicích, příliš velká koncentrace lidí, kteří nejsou mnohdy zrovna příjemně naladěni atd.

Čím dál více lidí si toto uvědomuje a snaží se změnit „status quo“. Mobilní dřevostavba postavená v rekreační oblasti je přece jen něco jiného, nežli městský ruch, a čemu bychom měli věnovat více pozornosti, než vlastnímu zdraví? Zdraví je to jediné, co si za miliardové úspory stejně nekoupíte, a nebude vám k ničemu ani nadstandardní lékařská péče, když zapomenete na prevenci a změnu životního stylu.