Otázkou, kterou určitě řeší ve svém životě spousta lidí je ta, jestli je lepší pro bydlení rodinný dům nebo naopak byt. Na tuto otázku je opravdu velice těžké odpovědět a pravděpodobně pro ni ani neexistuje správná odpověď, jelikož každý máme individuální vnímání, a proto každému z nás bude vyhovovat něco jiného. Pokud jste to právě vy, kdo momentálně uvažuje nad tím, že se chce stěhovat a pořizovat si svoje bydlení, je dobré si nejdříve co nejlépe promyslet to, která alternativa pro vás bude nejlepší, jak z momentálního hlediska, tak do budoucna. Dnes se společně podíváme na to, jaké nevýhody má to, když bychom si pořídili rodinný dům a bydleli v něm. Třeba vám právě tohle pomůže rozhodnout se.  

Zahrádka s rostlinami

První bod je taková výhoda v nevýhodě, jak se říká. Dům je sice naprosto skvělý v tom, že má opravdu velké množství prostoru, který můžete využívat pro nejrůznější účely. S tím ale přichází také povinnosti. Čím více prostoru máte, tím více ho také budete muset i uklízet. Pokud tedy zrovna nejste fanoušci do úklidu, asi pro vás nebude úplně to pravé a ořechové uklízet velké prostory domu.  

Jak již bylo zmíněno, dům má sice spoustu prostoru, ale s tím přichází další mínus. Čím více prostoru máme, tím více věcí je v něm na to, aby se mohli rozbít nebo alespoň poškodit.  

Rodinný dům

Další nevýhodou je i to, že za energie budeme pravděpodobně platit o něco více, jelikož prostor domu bude k vytopení o něco složitější než vytopit malý byt. Pokud v rodinném domě samozřejmě nemáte kamna na dřevo, to by se pak nedalo srovnávat, ty v bytě moc často neuvidíme, ovšem není to vyloučeno.  

Nevýhodou je také to, že domy k sobě často mají i zahradu, tudíž s tím přichází další povinnosti, momentálně přesněji to, že se o tu zahradu budete muset neustále starat, sekat ji, upravovat a celkově udržovat v nějakém civilizačním stavu.