Dnes už je online prakticky skoro všechno. Můžete využít různé služby, které mohou být placené, ale také zdarma. Pokud si člověk zadá do vyhledávače online hry, tak vyskočí plno různých odkazů na stránky, které se tímto zabývají.

 muž při hackování

Jak to funguje?

Vše je velice jednoduché a zvládne to opravdu každý. Pokud se dostanete na takovou stránku, tak je potřeba asi vytvořit hráčský účet (tedy se zaregistrovat). Zde zadáte několik údajů (někde je potřeba zadat i datum narození kvůli ověření věku). Následně si zvolíte svoje hráčské jméno, které se budu ukazovat ostatním hráčům. Dle libosti si můžete zvolit i profilovou fotku. Dále si již budete moci vybrat z široké nabídky různých her. Žánry jsou opravdu různorodé: strategie, sportovní simulátory, střílečky, kooperativní hry a mnohé další. Připojíte se do hry a k vám se připojí další hráči, kteří jsou online, někdy je zde možnost si s nimi s psát pro domlouvání strategie ve hře. Zvolit si můžete samozřejmě online hry, kde platíte a neplatíte peníze. Volba je samozřejmě čistě na vás, jen si dávejte pozor, ať někde nezadáte zbytečně číslo karty, protože pak se může jednoduše stát, že se vám budou strhávat poplatky, které ani nechcete.

 šachovnice a soc. média

Na co si dávat pozor?

Pozor na zadávání čísla karet na internet obecně, může se vám pak stát, že každé nákupy a případně měsíční poplatky se budou strhávat z běžného účtu, případně kreditní karty. Nebezpečí je zde samozřejmě i pro děti. Nikdy totiž nevíte, s kým si na druhé straně píšete a hrajete. Často mají hráči vytvořené falešné profily a malé děti mohou být opravdu v nebezpečí. Je potřeba být obezřetní a nedávat nikomu svoje osobní údaje, jako je telefon, adresa, profily na sociálních sítích a další údaje. Rozhodně si zde dávejte pozor na peníze a možnost zneužití osobních údajů. Nikde osobní údaje opravdu zbytečně nezadávejte. Mějte určitě nainstalovaný antivirový program. Mnohdy se stane, že na těchto stránkách jsou různé virové infekce, které mohou napadnou váš operační systém. Proto obzvláště u erotických online her vždy několikrát kontrolujte funkčnost antivirového programu a po hraní si ihned otestujte váš počítač nebo notebook.