Všichni majitelé starších rodinných domků potvrdí, že rozhodnutí vyměnit stará okna za nová, se jim ekonomicky vyplatilo. Přestože finanční částka na jejich pořízení není zanedbatelná. Už při rozhodování, která okna budou pro danou nemovitost nejvhodnější, je potřeba zvážit všechna pro a proti. Jestli si zvolit okna v dřevěném rámu, která budou vyžadovat potřebnou údržbu. Anebo zvolit rámy plastové. Které kromě pravidelného umytí jsou bezúdržbová.

Nová plastová okna

Okna plastová jsou v současné době, vzhledem k finanční dostupnosti, pořizována nejčastěji. Své uplatnění najdou jak v rodinných domech, tak ve školách, kancelářích, továrnách. A v poslední době bývají často montována v nízkoenergetických stavbách. Všechna plastová okna disponují ocelovou výztuhou, která zajišťuje jejich stabilitu. Vybírat je možné z pěti až sedmikomorového systému. Snadná údržba, kdy kromě omytí skel a rámů, stačí jenom občas promazat kování a těsnění. A přesto budou stále jako nová. Zaručena je rovněž dlouhá životnost. Z celkových nákladů na vytápění ušetříte až 30% stávajících nákladů. A rovněž je možnost využít dotaci Nová zelená úsporám. Ta ušetří další peníze. Pokud se pro výměnu stávajících oken za plastová rozhodnete, stačí jenom vyplnit nezávaznou poptávku. A firma, která výměnu provádí, už zajistí vše potřebné. Včetně přesné cenové kalkulace.

Okna dřevěná

Dřevěným oknům dávají přednost všichni milovníci přírodních materiálů. Rámy těchto oken bývají vyrobeny z kvalitních dřevin a povrchová úprava je chrání před povětrnostními vlivy. Unikátní membránová povrchová úprava prodlužuje jejich životnost. Stačí je přetřít balzámem jednou až dvakrát do roka. A vice údržby, kromě občasného umytí skel, nebudete s okny mít. Vhodná jsou především do velkých prosklených ploch. Anebo pokud jsou na vašem domku atypické stavební otvory, které je potřeba vyřešit. Dřevo je v tomto případě nenahraditelným materiálem. Ten si můžete vybrat ze široké škály – nejvíce bývá požadovaná severská borovice, smrk, dub či modřín. Tato okna jsou vždycky vždycky barevně sladěná s ochrannou hliníkovou okapničkou. A tónovat lze i vnitřní rámy. Aby dokonale ladily s nábytkem v interiéru. Což ocení všichni majitelé starobylých stavení. Či mohou být využity k výměně oken v historických budovách.