Plot je spolehlivý pomocník, který plní hned několik funkcí naráz – chrání nás před nevítanými pohledy sousedů i kolemjdoucích, dokáže udržet naše děti i domácí mazlíčky v blízkosti domu, odděluje soukromý a veřejný prostor, chrání před náporem větru a v neposlední řadě dotváří celý prostor zahrady. Jak tedy postupovat, aby plnit všechny tyto funkce a svým vzhledem zapadnul do celkového rázu okolí.

dřevěný plot

Výběr toho správného oplocení není jen tak. Líbí se vám dřevo, ale co když v okolí se objevují jen samé betonové ploty s kovovými výplněmi? Takové oplocení by mezi všemi dalšími vypadalo poněkud nepatřičně a jistě by nezapadalo do okolní zástavby. Na venkov je příhodní sáhnout po přírodních materiálech v podobě dřevěných planěk nebo živého plotu, ve městě se zase skvěle bude vyjímat beton, plat nebo kov. Betonový plot cena Montazmpc.cz je sice poněkud vyšší, ale zároveň se jedná o bezúdržbovou variantu oplocení, která je do věčně zašpiněných ulic měst více než příhodná.

kovový plot

Zatímco pohledová strana plotu do ulice je všem kolemjdoucím dána na milost a je tak zapotřebí jí věnovat pozornost, oplocení na zahradu je okolném pohledům skrytu, tudíž se na něm dá výrazně ušetřit. Kovové pletivo nebo živý plot spolehlivě oddělení jednotlivé pozemky a zároveň zajistí kontakt se sousedy.

Materiál pak vybíráme i s ohledem na klimatické podmínky nebo náročnosti na údržbu, kterou by mělo oplocení splňovat. Pokud víme, že nebude v našich silách pravidelně zastřihávat živý plot, případně není v našich finančních možnostech si zafinancovat zahradnické služby, raději zvolíme jinou bezúdržbovou variantu. Plot je dobré vybírat i z hlediska nákladů spojených s výstavbou, zatímco oplocení na klíč bude finančně velmi nároční, plot svépomocí představuje daleko levnější variantu. Je také možné spojit hned několik materiálů dohromady, díky kterým vytvoříte jedinečný a charakteristický vzhled.