Chcete-li se mít jakž takž dobře, rozhodně toho nedosáhnete s velkou nadváhou. Té se zbavit není jednoduché, ale věřte nebo ne, není to ani nemožné.

Recept na zhubnutí

Je smutnou pravdou, že Češi patří mezi nejtlustší národy jak na našem kontinentu, tak i na světě. Tloušťka v dávných dobách byla vlastní hlavně lidem z vyšší vrstev, ale dnes je to přesně naopak. Milionáři pravidelně sportují a jí zdravě, zatímco lidé s nižšími příjmy se obvykle stravují nepříliš kvalitními potravinami. I když, ony ty potraviny nemusí být ani nekvalitní, jen jsou špatně upravené. Dobrým příkladem za všechny je stravování se u pumpy, případně ve stáncích s rychlým občerstvením. Tam jen málokdy narazíte na opravdu dobré jídlo ve smyslu kvality.

Jahody

Pokud budete chtít porazit svou nadváhu, nezbyde vám nic jiného než začít lépe jíst. Ještě dříve, než se dáte do díla, měli byste si spočítat BMI, a sice pomocí speciální kalkulačky, kterou najdete na vhodných webových stránkách. Takto poznáte, jak velký váš problém ve skutečnosti a můžete si díky výsledku vytyčit i krátkodobé, respektive dlouhodobý cíl.

Svinovací metr

Změna jídelníčku je nutná

Jak již bylo zmíněno na minulých řádcích, hubnutí bez patřičné změny jídelníčku nefunguje. To však nemusí za všech okolností znamenat, že budete muset překopat celý svůj dosavadní styl stravování. Jsou lidé, kteří jí poměrně zdravě, ale mají ve svém jídelníčku často zařazeny potraviny, které jim hubnutí prakticky znemožňují. Je tedy dobré se jich zbavit a začít místo nich konzumovat více ovoce, zeleniny, luštěnin a dalších zdravých potravin. Uvidíte, že takto budete hubnout jedna báseň.

V případě, že byste nebyli schopni identifikovat problematické potraviny nebo byste i s jejich eliminací stále přibírali, je dobré se obrátit na specialistu na hubnutí. Nemusí to být rovnou dietolog, u nás pracuje i celá řada výživových poradců, kteří vám rádi s vaším trápením pomohou. Odborník váš vyšetří, pořádně vyzpovídá a pak vám doporučí vhodný jídelníček, kterého byste se měli držet. S jeho pomocí byste totiž už měli rozhodně hubnout.