Šluknovský výběžek – naše země ukrývá mnohá překrásná přírodní zákoutí, která stojí za to navštívit nejen jednou, ale s odstupem času i vícekrát za sebou. Můžeme se pochlubit architektonickými klenoty od gotiky po empír, jako je katedrála sv. Víta na Pražském hradě, zámek Hluboká nad Vltavou, zámek Lednice, zámek Kačina, hrad Karlštejn, zámek Kratochvíle a mohli bychom jich tu vyjmenovat desítky až stovky. Z přírodních krás máme na výběr ještě o něco širší pole působnosti a my bychom vás rádi pozvali tam, kde se kdysi dávno dařilo sklářskému a textilnímu průmyslu, který však nenarušil přirozený chod přírodních procesů v krajině. Zveme vás do Šluknovského výběžku, a to nejlépe s jízdními koly nebo s elektrokoly. Za tímto účelem můžete využít služeb půjčovny dodávek Praha 4 a vycestovat do nejsevernější části Česka v početné skupině přátel či spřátelených rodin.

české švýcarsko

Dodávku můžete odstavit v rodinném penzionu nebo v horské chatě, anebo jej využívat jako pohotovostní zázemí pro své lokální turistické či cykloturistické výlety. Dvě nejzajímavější lokality Šluknovského výběžku jsou Národní park České Švýcarsko a CHKO Lužické hory. Oba krajinné celky na sebe navazují mezi Chřibskou a Českou Kamenicí a můžete tudy nerušeně putovat v průběhu letní sezóny i mimo ni prakticky bez omezení, pouze s ohledem na dodržování pravidel chráněných území, tedy zákazu táboření, rozdělávání ohňů a parkování vozidla na vyhrazených místech.

pohled na krajinnou oblast

A proč právě dodávka? Má prostornou kabinu s širokými sedadly, tedy větší pohodlí ve srovnání s osobními vozy, pohyb v jednom autě znamená větší flexibilitu a snazší domluvu s ohledem na rozhodování o dalším programu vašeho pobytu. Dodávka pojme všechna vaše zavazadla i sportovní potřeby, potřebná vybavení pro pohyb v přírodě, zásobu potravin, případně psí miláčky. Můžete se střídat v pozici za volantem a eliminovat tím případnou únavu jednoho řidiče.