Online bankovnictví představuje užitečný nástroj, jak efektivně pečovat o své finance a mít k nim neustálý přístup. Mezi hlavní benefity se řadí následující možnosti, které internetbanking nabízí:
 
·         dostupnost
·         úspora času
·         rychlost prováděných příkazů a plateb
·         snadná orientace
·         bezpečnost
srovnané peníze.jpg 
Zařídíte-li si online přístup ke svým penězům, pak si můžete být jistí, že především ušetříte značné množství vašeho cenného času. Díky internetovému bankovnictví již klienti nemusí navštěvovat banku či poštu pro veškeré operace tak, jak tomu bylo dříve. Vyhnete se tak dlouhým a únavným  frontám, vše potřebné přitom zvládnete z pohodlí domova.
 
Nespornou výhodou je právě ten fakt, že rázem získáte kontrolu nad svým hospodařením kdykoliv a kdekoliv. Váš účet je vám k dispozici neustále, ať je již neděle ráno či středa večer. Zřetel musíte brát pouze na plánované odstávky, na ty však budete zavčasu upozorněni a budete tak s nimi moci počítat.
 
V menu internetbankingu máte přehledně uspořádané veškeré možnosti, přičemž můžete skutečně provádět vše od kontroly zůstatku na svém účtu, přes historii odchozích a příchozích plateb. Samozřejmostí je možnost zadávání platebních příkazů.
plechovka u pc.jpg 
Vaše internetové bankovnictví přitom zpravidla nabízí také bankovní mobilní aplikace, které lze propojit s vašim online bankovním účtem. Tím pádem získáváte ještě větší možnost kontroly.
 
Nevýhodou pak může být pouze vyžadované internetové připojení, bez nějž se k úsporám nedostanete, to však dnes již není problémem. Dále je třeba dbát na dostatečné zabezpečení svého účtu a předejít tak možným útokům.
 
Doporučuje se tedy volit silné heslo, které není vhodné nikde uvádět. Zapotřebí je dát si především pozor na podvodné emaily či SMS zprávy. Na to znát vaše plné heslo totiž nemá nárok ani samotná banka, proto se obezřetnost vyplácí. Samotné zabezpečení účtu ze strany banky je špičkové, splňuje mnoho certifikátů a bezpečnostních kontrol, riziko je tedy minimální.