V podstatě se dá říci, že se jim hodně podobají, ale rozhodně může být majitel tohoto malého keříku řádně překvapený, protože zrovna se nejedná o malý keřík, ale klidně mu může vyrůst obrovský strom. Jak je to možné? Jednoduše, na své zahrádce si totiž vysadil moruši bílou, která skutečně svými plody je podobná ostružinám, ale jinak se v podstatě liší a záleží na druhu. Plody jsou velmi sladké, ale také citlivé na přepravu, tudíž je moc v regále obchodů nenalezneme, snad jen, když se budeme dívat po jejich sušené verzi. Ta je ale také velmi chutná a dá se použít jak na vaření, tak pečení, případně na dochucení dezertů.

moruše

Vysloužila si titul superpotraviny

Ono ani není divu, vždyť obsahuje vysoký obsah vitamínu C, K a také se setkáme s řadou zástupců minerálních látek jako je železo, vápník, fosfor, draslík, hořčík a další. Moruše bílá https://www.nakliceno.cz/moruse/ obsahuje ale i poměrně dost vysoké množství stravitelné vlákniny, kterou tělo potřebuje a bílkovin. Samozřejmě velice dobře prospívá tělu nejen, tím, že mu dodá takovou skvělou zásobu látek, ale také předně má vliv na celkový organismus a nedají se jí upřít některé léčebné síly.

sušené moruše

Používá se:

  • Při zvýšené únavě, dodávají svým způsobem tělu energii.
  • Prospívají samotným ledvinám.
  • Jestli je někdo chudokrevný, tak by je měl rozhodně vyzkoušet.
  • Spánek je velmi důležitý a zrovna tyto drobné plody dokáží zlepšit kvalitu spánku a usínání.
  • Jsou zdrojem přírodního antioxidantu, proto se jim přisuzují léčebné účinky.
  • Moranolin zase zpomaluje vstřebávání sacharidů, čímž pomáhá udržovat zdravou hladinu glukózy.

Konzumovat se dají syrové, pokud je ovšem tato možnost, nicméně sušené jsou také velmi chutné a vhodné jako křupavá svačinka. Všechny dostupné látky jsou při kvalitním sušením zachovány, tudíž i v této podobě si můžeme dopřávat léčebný komfort. Také si za pomoci mixéru, moruší a ořechového másla můžeme připravit sladkou cukrovinku v různých podobách, kdy například použijeme silikonové drobné formičky.