Jestliže jste si ještě nikdy na vlastní kůži nevyzkoušeli pobyt v únikové místnosti, tak neváhejte a běžte do toho! Vždyť o tom, že tato zábava za něco stojí, svědčí i fakt, že k nám doputovala až daleké Asie a valí se světem jako tsunami, takže na únikové místnosti už zdaleka nenarazíte pouze v hlavním městě, nýbrž si únikovou hru můžete zahrát i v blízkosti vašeho bydliště, ať už žijete na libovolném konci republiky.
padající domino
Co je potřeba k tomu, abyste si mohli únikovou hru vyzkoušet?
Nejprve si zjistěte, kde se ve vašem okolí nachází nejbližší úniková místnost, kterou můžete navštívit. Navštivte webové stránky provozovatele této místnosti a přihlaste se ke hře prostřednictvím rezervačního systému. Jen tak budete mít jistotu, že konkrétní termín a čas bude volný a vy nebudete muset čekat na nikoho jiného.
vstup do bludiště
V čem hra spočívá?
Jedná se o sérii rafinovaných hádanek, šifer a skrytých předmětů, které budete muset vyluštit a objevit, abyste se dostali k řešení, jež vám pomůže uniknout z místnosti. Rozhodně se tedy nudit nebudete a vaše mozkové závity se rozžhaví do běla. Očekávejte velkou výzvu a pořádnou dávku napětí.
Pro kolik hráčů je hra určena?
Hru můžete hrát ve dvou až v pěti lidech, takže záleží pouze na vás, co vám bude více vyhovovat. Od celkového počtu hráčů se odvíjí i konečná cena za hru a čím je vás více, tím je výhodnější. Takže neváhejte a oslovte své milé přátele, rodinné příslušníky anebo kohokoli jiného, kdo s vámi vytvoří tým.
figurky na šachy
Musíte mít ke hře nějaké pomůcky anebo speciální předpoklady?
Ne, nic takového není potřeba. Nic si s sebou nenoste, vše potřebné naleznete na místě. Hodit se vám bude především logické myšlení a týmová práce, nicméně pokud jste nikdy nebyli přeborníky v matematické olympiádě, tak ani tak se nemusíte příchodu obávat a můžete se pustit do hry. S chutí do toho!